Дякую!
Ми з Вами зв'яжемося найближчим часом.
Core Impact
Впевненість у надійності рішень та збереженні даних розбивається об першу успішну атаку хакерів. Компанія переживає збитки та удар по репутації. Виникає страшне запитання: «А що як це знову повториться?»
І тоді на сцену виходить тестування на проникнення – можливість подивитися на свій захист буквально очима хакера та залатати всі проломи, спираючись на отриманий звіт.
Щоб допомогти вам розібратися, ми розповіли про поняття «пентестинг», переваги проведення самостійного пентесту, питання вибору правильного інструменту та можливості рішення від Fortra – Core Impact.
Що з цього вийшло – читайте нижче.
Penetration test, він же пентестинг, він же тест на проникнення – ефективний інструмент для перевірки безпеки ІТ, який стрімко набирає популярності. Його суть полягає в одному реченні: інфраструктура компанії випробовується на міцність для виявлення потенційних проломів у захисті.
Тест на проникнення дозволяє проаналізувати ефективність організаційних та технічних заходів безпеки. Перевіряються як системи захисту (класичні та нові атаки), так і співробітники (таргетований фішинг). Весь комплекс дій націлений на виявлення проломів у прошивках, програмах і системному ПЗ, а також на вимірювання ефективності наявних засобів захисту.
Більшість рішень для пентестингу не просто показують, де є проломи, але й дають рекомендації, як їх усунути.
Оскільки сфера інформаційної безпеки дуже динамічна, перевірки на міцність захисту рекомендується проводити якнайчастіше. Адже кожне оновлення програмного забезпечення, новий співробітник чи новий софт – це потенційна лазівка для зловмисника. Проте, який спосіб пентесту ефективніший?
Пентестинг проводиться або сторонньою організацією, або вашим внутрішнім відділом.
Тестування на проникнення заведено вважати послугою, тож найчастіше компанії звертаються за проведенням пентесту до сторонніх організацій, які мають експертні знання та досвід у цій галузі. Подібна послуга потребує багато ресурсів, а отже багато хто не готовий проводити її належним чином і на постійній основі.
Необхідно також враховувати, що звертатися за допомогою лише до сторонніх пентест-фахівців недостатньо: картина кібербезпеки змінюється постійно, а отже, рекомендації, які дали вам пів року тому, можуть бути вже неактуальними зараз. Тому самостійний пентест часто опиняється у більш виграшному становищі.
Так, наявність у компанії пентест-команди означає можливість проводити тестування так часто, як ви вважаєте за потрібне. Якщо підкріпити це автоматизованими рішеннями, які перевіряють захист 24/7, ви зможете поліпшити свою безпеку в рази. Ваші фахівці точно знають, з чим найчастіше виникають проблеми та пропонують індивідуальний підхід для їх вирішення.
Випереджаючи ваші сумніви, що кваліфікації власних співробітників буде недостатньо для проведення пентесту, поговоримо детальніше про такий інструмент як Core Impact від Fortra.
Core Impact – це комплексне рішення, що дозволяє організації самостійно знаходити та ліквідувати проломи в системі кіберзахисту. Core Impact тестує багато сфер ризику, включаючи сервери, кінцеві точки, вебдодатки, бездротові мережі, мережеві та мобільні пристрої.
Його ключові особливості включають самостійне тестування на проникнення, сертифіковані експлойти та централізований набір інструментів. Все це робить Core Impact надійною платформою та незамінним допоміжним інструментом для кіберфахівців. За його допомоги ІБ-департамент може провести швидкі тести на проникнення (RPT) та скласти звіти за кілька простих кроків. Більш того, Core Impact дозволяє навіть фахівцю-початківцю контролювати стан системи безпеки практично безперервно.
Сучасний ринок пропонує достатню кількість інструментів пентестингу, на будь-який смак та гаманець. Ми пропонуємо порівняти конкретні рішення і розкласти все по поличках.
Нижче ми розібрали переваги Core Impact перед рішеннями Metasploit та Pentera.
Core Impact vs Metasploit
Перша і найголовніша відмінність – безпека експлойтів. Metasploit використовує експлойти з відкритим кодом, у які потенційно може влізти зловмисник. У випадку з Core Impact, всі експлойти перевіряються та сертифікуються відділом контролю якості, що гарантує їхню безпеку на 100%. До того ж якщо є такий запит, Core Impact може використовувати експлойти Metasploit у своєму інструментарії. Авжеж, попередньо їх перевіривши.
На відміну від Metasploit, Core Impact може інтегруватися з Cobalt Strike, який є основним інструментом для Red Teams і дозволяє емулювати складні хакерські атаки на вашу ІБ. Крім того, Core Impact інтегрується з Beyond Security, DDI, Tenable, Qualys та Rapid7.
Що стосується користувацької сторони, то Core Impact має зручний у використанні інтерфейс і покращену систему візардів.
Core Impact vs Pentera
Pentera – це повністю автоматизований інструмент, який проводить тестування на проникнення в один клік. Це має свої плюси та мінуси: хоч це і зручно, немає гарантії, що результати будуть надійними на 100%. До того ж за цілою низкою всіх знайдених прогалин можна не помітити справді серйозні проблеми.
Core Impact дозволяє пентестерам проводити тестування самостійно, пропонуючи автоматизацію рутинних процесів, що полегшує їхнє життя. Тобто, всі знайдені проломи будуть додатково оцінені та відсіяні фахівцями. У продукті є заплановані завдання, що дозволяють виконувати тести на вразливості, перевірку виправлень і перевірку сканера вразливостей, але це швидше корисний бонус.
Ще одна відмінність продуктів – якість. Pentera – це просунутий сканер уразливостей із деякими можливостями експлуатації. Однак єдина сфера застосування, яку охоплює інструмент – це перевірка вразливостей. Це не повнофункціональний інструмент для проведення тестів на проникнення.
Core Impact встановлює агент для підтвердження вразливості та вирішує завдання після експлуатації. Це робить якість та глибину його експлойтів вище. Core Impact фокусується на кількох векторах атак. Рішення дозволяє додати до агента файл BOF об'єкта Beacon, а потім використовувати цей BOF для додавання власних скриптів/платформи. Крім того, фахівці можуть запустити експлойт через SOCKS-сервер Cobalt Strike в Beacon.
На завершення варто сказати, що інструменти постексплуатації, доступні в Core Impact, не представлені в арсеналі Pentera.
Core Impact залишається вигідним для користувачів, адже для проведення пентесту за його допомоги не потрібно залучати надто дорогих висококваліфікованих спеціалістів. Тепер усі інструменти для пентесту та перевірки ваших рішень кібербезпеки – у ваших руках.
Якщо у вас залишилися питання щодо рішення, його впровадження чи експлуатації – напишіть нам: moc.hcetokab%40artrof